Wizyta fachowca

Faza projektowania budowanego domu jest idealnym momentem na rozpoczęcie wizyt w naszych sklepach. Na tym etapie można bowiem zastanowić się nad lokalizacją kominka, oraz, co ważniejsze zrobić projekt dystrybucji gorącego powietrza. Ważnym elementem jest również ustalenie warunków technicznych urządzenia takich, jak: kształt, wielkość, moc. W doborze optymalnego wkładu pomoże Państwu wykwalifikowana kadra sprzedawców. Podczas rozmowy jest możliwość zamówienia wizyty naszego montażysty w Państwa domu bądź na budowie.

Celem tej wizyty jest:

  • Uzgodnienie formy zabudowy - wybór rodzaju oraz typu zabudowy (narożnej, naściennej), rodzaju zastosowanych materiałów (piaskowiec, marmur, trawertyn, cegła klinkierowa, kafle, karton gips, itd.).
  • Uzgodnienie terminu realizacji - w zależności od dostępności materiałów, najczęściej jest to okres ok. 2 tygodni.
  • Wycena obudowy wraz z montażem - podana kwota zawiera: materiały i montaż obudowy.
  • Zaprojektowanie dystrybucji gorącego powietrza z realizacją - bezpłatna ocena naszego montażysty, w celu ustalenia wyboru odpowiedniej metody dystrybucji gorącego powietrza (na zasadzie grawitacji lub wymuszenia).

Po uzgodnieniu powyższych podpunktów należy upewnić się co do podłoża, na którym usytuowany będzie kominek (wylewka zbrojona lub pozbawiona warstwy styropianu).

Ważnym elementem jest również przewód kominowy, ponieważ należy mieć pewność, że komin jest wykonany prawidłowo i posiada odpowiednią średnicę. Aby dokonać takiego sprawdzenia trzeba wezwać kominiarza, który zbada drożność oraz zmierzy podciśnienie w przewodzie roboczym. Zapobiega to wystąpieniu tzw. „cofki”, czyli wydostawaniu się dymu podczas otwierania drzwiczek. Może wystąpić również sytuacja odwrotna, gdzie wytworzy się zbyt duże podciśnienie, co wpłynie niekorzystnie na nadmierne spalanie drewna. Efektem może być uszkodzenie wkładu. Kolejnym elementem jest doprowadzenie powietrza z zewnątrz, którego istotą jest wyrównanie niedoboru tlenu zużywanego podczas pracy paleniska. Jest to bardzo znaczący fakt, ponieważ zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wkładu kominkowego.